KONTRAKT/ NAZWA BUDOWY: „Rozbudowa i przebudowa budynku SOR dla potrzeb utworzenia pracowni rezonansu magnetycznego dla dzieci wraz z infrastrukturą techniczną oraz miejscami postojowym”
INWESTOR: Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie ul. Lwowska 60 35-301 Rzeszów
TERMIN REALIZACJI: lipiec 2020 r. – maj 2021 r.
ZAKRES PRAC:
Rozbudowa istniejącego budynku w poziomie przyziemia (niski parter), od strony południowej.
Budynek zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącej formy budynków sąsiednich, z użyciem okładzin elewacyjnych o wysokim standardzie, w układzie ściany trójwarstwowej. Obiekt w formie prostego prostopadłościanu o dachu płaskim i wysokości ok. 4,66m, i wymiarach w rzucie ok. 11,8x 22,1m, o zwartej bryle, z pojedynczym rozcięciem od strony wschodniej. Forma wynika z układu konstrukcyjnego, funkcji oraz konieczności dostosowania się do zastanych warunków terenowych. Elewacja w formie regularnych podziałów w prostej bryle zastosowano okładziny elewacyjne – elewacje wentylowane, w charakterze zbliżonym do elewacji istniejących.
W nowym budynku znajduje się pracownia rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnym zapleczem funkcjonalno- technicznym. Dla pomieszczenia rezonansu powstała sterownia oraz pomieszczenie techniczne- mieszczącego szafy sterownicze i niezbędne wyposażenie techniczne. Do pomieszczenia terapii dostęp przewiduje się poprzez osłonowe drzwi ołowiowe z pomieszczenia komunikacji wewnętrznej pracowni. Wgląd do pomieszczenia rezonansu ze sterowni, zapewniony będzie poprzez odpowiednich wymiarów bezpieczne okno z powłoką ołowiową usytuowane na wprost magnesu. Cała kabina badań MR zabezpieczona jest dodatkowo siatką Farraday’a. Ponadto w części rozbudowywanej znajduje się pokój opisów, z dwoma stanowiskami pracy lekarzy, dostępny bezpośrednio z pomieszczenia sterowni. W zachodniej części znajduje się sala wybudzeniowa dla pacjentów po zabiegach w znieczuleniu, ze stanowiskiem bezpośredniego nadzoru pielęgniarskiego. Tuż obok znajduje się poczekalnia dla pacjentów, rejestracja oraz wc, dostępne również dla osób niepełnosprawnych. Poczekalnia oraz sterownia doświetlone świetlikami dachowymi. Od strony wschodniej umiejscowiono wentylatornię, dla potrzeb funkcjonowania powstającej pracowni. W części istniejącej przebudowano gabinet zabiegowego izby przyjęć na pomieszczenie socjalne wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Istniejąca łazienka pacjentów izby przyjęć została zamieniona na łazienkę personelu.
Dane ogólne:
Powierzchnia zabudowy – 259,14 m2
Powierzchnia użytkowa – 211,78 m2
Kubatura – 1 155,76 m³